Beredningsgruppen RäddsamVG

Anna Sahlberg

Anna Sahlberg

Samordnare / Webansvarig

email: info@raddsamvg.se

Telefon: 031-3844805

Mobil: 070-7917519

Bernt Eriksson

Bernt Eriksson

Räddningschef Mitt Bohuslän

email:bernt.eriksson@mittbohuslan.se

Växel: 010-161 55 00

Börje Lindgren

Börje Lindgren

Räddningschef Alingsås/Vårgårda räddningstjänstförbund

email: borje.lindgren@alivar.se

Telefon: 0322-616168

Mobil: 0708-175168

Hans Ingbert

Hans Ingbert

Räddningschef Räddningstjänsten Östra Skaraborg

email: hans.ingbert@rtos.se

Telefon: 0500 – 42 40 12

Roger Almgren

Roger Almgren

Räddningstjänsten Samhällskydd

email: roger.almgren@skara.se

Telefon:

 

 

Stefan Bengtsson

Stefan Bengtsson

Tf Räddningschef Räddningstjänsten Södra Älvsborg

email: stefan.bengtsson@serf.se

Telefon: 033-172920

Mobil: 070-5605090

Christian Hallberg

Christian Hallberg

Räddningschef Räddningstjänsten Herrljunga

email: christian.hallberg@admin.herrljunga.se

Telefon: 0513-170 91

 

 

Lars Klevensparr

Lars Klevensparr

Förbundsdirektör Räddningstjänsten Storgöteborg

email: lars.klevensparr@rsgbg.se

Telefon vxl: 031-335 26 00

Peter Backenfall

Peter Backenfall

Förbundsstabschef Räddningstjänsten i Storgöteborg

Adjungerad i beredningsgruppen

 

email: peter.backenfall@rsgbg.se

Telefon: 031-3352704

Mobil: 070-6759671

 

Hans Därnemyr

Hans Därnemyr

Förbundschef / Räddningschef Räddningstjänsten Norra Älvsborg

email: hans.darnemyr@brand112.se

Telefon: 0520 – 48 59 31

Pin It on Pinterest